Edukira joan

Feltre

Feltre
Feltre
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Veneto
ProbintziaBellunoko probintzia
Izen ofizialaFeltre
Jatorrizko izenaFeltre
Posta kodea32032
ISTAT kodea025021
HerriburuaFeltre
Geografia
Koordenatuak46°01′00″N 11°54′00″E / 46.0167°N 11.9°E / 46.0167; 11.9
Mapa
Azalera99,79 km²
Altitudea325 m
MugakideakCesiomaggiore, Fonzaso, Borgo Valbelluna, Mezzano, Setteville, Sovramonte, Pedavena eta Seren del Grappa
Demografia
Biztanleria20.369 (2023ko urtarrilaren 1a)
alt_left 10.601 (%52) (%48,6) 9.890 alt_right
Dentsitatea204 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia0439
Hiri senidetuakBagnols-sur-Cèze, Braunfels, Eeklo, Kiskunfélegyháza, Dudelange, Colonia del Sacramento, Carcaixent eta Newbury (Berkshire)
Katastro kodeaD530
Sailkapen sismikoa2 (Ertaina)
MatrikulaBL
comune.feltre.bl.it

Feltre Italiako udalerri bat da. Bellunoko probintzian kokatuta dago, Veneto eskualdean. 20.369 biztanle ditu, 99,79 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Cesiomaggiore, Fonzaso, Borgo Valbelluna, Mezzano, Setteville, Sovramonte, Pedavena eta Seren del Grappa.

BiztanleriaUrtea12.00014.00016.00018.00020.00022.00024.0001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 10.101 gizon, 10.499 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.00
 
100+
 
0.10
0.23
 
95-99
 
0.59
0.92
 
90-94
 
1.96
2.91
 
85-89
 
4.35
3.50
 
80-84
 
4.53
5.35
 
75-79
 
6.43
6.00
 
70-74
 
6.45
7.16
 
65-69
 
7.21
7.73
 
60-64
 
8.23
7.59
 
55-59
 
7.99
7.68
 
50-54
 
7.34
6.35
 
45-49
 
6.17
6.04
 
40-44
 
5.63
5.94
 
35-39
 
5.12
5.61
 
30-34
 
4.83
5.23
 
25-29
 
4.53
5.35
 
20-24
 
4.32
4.83
 
15-19
 
4.38
4.42
 
10-14
 
4.00
3.71
 
5-9
 
3.11
3.46
 
0-4
 
2.71
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 13.001 etxebizitza zeuden: 9.494 (% 73) okupatuta eta 3.507 (% 27) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 77,1 jabetzan zeuden, % 17,3 alokairuan eta % 5,7 beste titulu batekin.

13.001etxebizitza (2021)
9.494okupatuak
3.507hutsik (% 27)

Erabilera (2021)

9.494
3.507
Okupatuak (9.494)Hutsik edo ez-okupatuak (3.507)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

77,1
17,3
Jabetzan (77,1)Alokairuan (17,3)Beste titulu batekin (5,7)

2024an 9.843 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 4.150 (% 42,2) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,1 kide zeuden.

9.843etxegune (2024)
4.150pertsona bakarrekoak (% 42,2)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide4.150
2 kide2.797
3 kide1.544
4 kide936
5 kide edo gehiago416

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]