Edukira joan

Pavarolo

Pavarolo
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Piemonte
Italiako hiri metropolitarraTuringo Hiri Metropolitanoa
Izen ofizialaPavarolo
Posta kodea10020
ISTAT kodea001180
HerriburuaPavarolo
Geografia
Koordenatuak45°04′21″N 7°50′05″E / 45.072466°N 7.834671°E / 45.072466; 7.834671
Mapa
Azalera4,41 km²
Altitudea363 m
MugakideakBaldissero Torinese, Castiglione Torinese, Chieri, Gassino Torinese eta Montaldo Torinese
Demografia
Biztanleria1.172 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea266 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia011
Katastro kodeaG387
Sailkapen sismikoa4 (Oso txikia)
MatrikulaTO
comune.pavarolo.to.it

Pavarolo Italiako udalerri bat da. Turingo Hiri Metropolitanoan kokatuta dago, Piemonte eskualdean. 1.172 biztanle ditu, 4,41 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Baldissero Torinese, Castiglione Torinese, Chieri, Gassino Torinese eta Montaldo Torinese.

BiztanleriaUrtea200400600800100012001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 581 gizon, 584 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.00
 
100+
 
0.00
0.17
 
95-99
 
0.34
0.52
 
90-94
 
0.86
2.07
 
85-89
 
1.37
3.10
 
80-84
 
3.77
6.02
 
75-79
 
5.14
4.99
 
70-74
 
6.68
8.95
 
65-69
 
7.02
8.43
 
60-64
 
9.59
7.92
 
55-59
 
7.36
9.12
 
50-54
 
8.39
7.06
 
45-49
 
7.53
5.34
 
40-44
 
5.14
4.48
 
35-39
 
4.45
5.34
 
30-34
 
4.45
3.96
 
25-29
 
4.28
5.16
 
20-24
 
6.51
5.16
 
15-19
 
4.97
5.85
 
10-14
 
4.45
3.96
 
5-9
 
3.94
2.41
 
0-4
 
3.77
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 613 etxebizitza zeuden: 490 (% 79,9) okupatuta eta 123 (% 20,1) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 74,7 jabetzan zeuden, % 12,7 alokairuan eta % 12,6 beste titulu batekin.

613etxebizitza (2021)
490okupatuak
123hutsik (% 20,1)

Erabilera (2021)

490
123
Okupatuak (490)Hutsik edo ez-okupatuak (123)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

74,7
12,7
12,6
Jabetzan (74,7)Alokairuan (12,7)Beste titulu batekin (12,6)

2024an 513 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 174 (% 33,9) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,3 kide zeuden.

513etxegune (2024)
174pertsona bakarrekoak (% 33,9)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide174
2 kide155
3 kide81
4 kide82
5 kide edo gehiago21

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]