Edukira joan

Penango

Penango
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Piemonte
ProbintziaAstiko probintzia
Izen ofizialaPenango
Posta kodea14030
ISTAT kodea005083
HerriburuaPenango
Geografia
Koordenatuak45°02′02″N 8°15′10″E / 45.0339°N 8.2528°E / 45.0339; 8.2528
Mapa
Azalera9,56 km²
Altitudea264 m
MugakideakAlfiano Natta, Calliano, Grazzano Badoglio, Grana eta Moncalvo
Demografia
Biztanleria436 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea46 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia0141
Katastro kodeaG430
Sailkapen sismikoa4 (Oso txikia)
MatrikulaAT
comune.penango.at.it

Penango Italiako udalerri bat da. Astiko probintzian kokatuta dago, Piemonte eskualdean. 436 biztanle ditu, 9,56 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Alfiano Natta, Calliano, Grazzano Badoglio, Grana eta Moncalvo.

BiztanleriaUrtea40060080010001200140016001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 212 gizon, 205 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.00
 
100+
 
0.00
0.00
 
95-99
 
0.98
1.42
 
90-94
 
0.49
3.30
 
85-89
 
3.90
5.66
 
80-84
 
2.44
7.08
 
75-79
 
7.32
7.08
 
70-74
 
9.27
6.60
 
65-69
 
8.78
7.55
 
60-64
 
6.34
13.68
 
55-59
 
10.73
8.02
 
50-54
 
9.27
7.55
 
45-49
 
5.37
6.13
 
40-44
 
4.39
2.83
 
35-39
 
4.39
2.36
 
30-34
 
4.88
3.30
 
25-29
 
3.90
2.83
 
20-24
 
5.37
5.66
 
15-19
 
5.37
4.72
 
10-14
 
1.95
1.89
 
5-9
 
3.41
2.36
 
0-4
 
1.46
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 411 etxebizitza zeuden: 204 (% 49,6) okupatuta eta 207 (% 50,4) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 90 jabetzan zeuden, % 8,6 alokairuan eta % 1,4 beste titulu batekin.

411etxebizitza (2021)
204okupatuak
207hutsik (% 50,4)

Erabilera (2021)

204
207
Okupatuak (204)Hutsik edo ez-okupatuak (207)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

90
8,6
Jabetzan (90)Alokairuan (8,6)Beste titulu batekin (1,4)

2024an 210 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 86 (% 41) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2 kide zeuden.

210etxegune (2024)
86pertsona bakarrekoak (% 41)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide86
2 kide65
3 kide36
4 kide17
5 kide edo gehiago6

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]